Stosuję maść od dermatologa, ale nie do końca pomaga

Mam wielki problem. Od września bierzącego roku pojawił się na mojej twarzy trądzik, pryszcze, nie wiem, jak to nazwać. Raz wydusiłem, chociaż wiem, że nie powinienem dusić, to wyszedł mi trądzik, potem ropa i krew, po chwili znów ropa leciała (ogólnie ta okolica jest zaczerwieniona). Miejsce, gdzie się to ukazało, to miejsce pod ustami, przy brodzie. Byłem u dermatologa i zapisał mi maść, a raczej żel. Stosowałem tak, jak powiedział lekarz. Bardzo to wysuszało, ale do końca nie pomogło. Jest jakiś efekt, ale tak naprawdę bardzo mały. Stosuję rumianek, robię okłady sobie z niego i delikatnie te zaczerwienienia znikają, ale trądzik zostaje. Mam już prawie 20 lat i bardzo to okropnie wygląda... do tego jeszcze skóra bardzo mi się świeci. Najbardziej nos. POMOCY!!! Nigdy nie miałem czegoś takiego... rzadko kiedy było można spotkać mnie z pryszczem. Pomocy. Nie mogę znieść tego, jak ludzie na mnie patrzą:( Mogę powiedzieć, że jestem wytykany palcami.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeśli doszło do pogorszenia stanu Pana skóry i nie widzi Pan poprawy po dotychczasowym leczeniu miejscowym, to zachęcałabym do ponownej wizyty u lekarza dermatologa. Proszę zastanowić się, czy nie zmienił Pan trybu życia? Może należałoby zmienić nawyki żywieniowe? Wyeliminować mocną kawę, herbatę, dodatki - ketchup, majonez itp. (więcej na temat roli diety w trądziku przeczyta Pan w artykułach na naszym portalu). Polecam również zakupienie odpowiedniego żelu do mycia skóry twarzy, dostosowanego do potrzeb skóry z trądzikiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.