Stosunek bez zabezpieczenia, okres i negatywny test ciążowy a ryzyko ciąży

Witam! Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia i na drugi dzień dostałam miesiączkę. Po 10dniach zrobilam test i wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Proszę jednak pamiętać, że by test był "maksymalnie" wiarygodny, warto go wykonywać po około 14 dniach od stosunku. Dla pewności warto byłoby test powtórzyć.