Stosunek i biegunka w 8 dniu stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam, w 8 dniu stosowania tabletek anty. wzięłam tabletkę i odbyłam stosunek za ok 1 godz dostałam biegunki była to jednorazowa wizyta w toalecie odczekałam 2 godz i wzięłam tabletkę drugi raz -godz.21.00 kolejna wizyta w toalecie wystąpiła o godz ok 4 czy stosunek, który odbył się w tym dniu był zabezpieczony ? Proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane postępowanie było prawidłowe - skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.