Stosunek przerywany w 4 dniu cyklu a wskazania do zastosowania tabletki 72 h po

Witam serdecznie. Mam pytanie do Pana/Pani doktor ginekolog. Otóż męczy mnie ostatnio pewna kwestia. Ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem (stosunek przerywany), chłopak na kilka sekund przed wytryskiem wyszedł ze mnie. Zdarzyło się to z 4 na 5 dzień cyklu, cykle mam zazwyczaj regularne trwające przeważnie 24 dni. Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Czytałam, że preejakulat może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Czy w tym wypadku powinnam zwrócić się do lekarza z prośbą o tabletkę 72 h po?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Decyzję o zastosowaniu antykoncepcji postkoitalnej powinna Pani podjąć samodzielnie.