Stosunek przerywany z prezerwatywą w dni płodne a ryzyko ciąży

Czy istnieje duża możliwość zajścia w ciążę podczas stosunku przerywanego z prezerwatywą w dni płodne??
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli podczas całego stosunku partner miał prawidłowo założoną prezerwatywę to ryzyko ciąży jest niewielkie. Jeśli natomiast prezerwatywa została nałożona pod sam koniec stosunku to ryzyko jest bardzo duże.
W ejakulacie, wydzielanym przez cały stosunek także znajdują się plemniki, nie w tak dużej ilości jak w spermie, ale jednak. Ryzyko potęguje także fakt współżycia w dni płodne.