Stosunek w ostatni dzień płodny lub pierwszy niepłodny a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie. Moje cykle wynoszą 28 dni ostatnią miesiączkę miałam 15.03. Wieczorem 01.04 kochałam się z chłopakiem. Wyszedł ze mną w ostatniej chwili. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Z tego co się orientuje mógł to być ostatni dzień płodny bądź pierwszy niepłodny po okresie płodnym. Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Był to 17 dzień cyklu a więc najprawdopodobniej dzień niepłodny. Zdarza się jednak że owulacja pojawia się nieco później niż zwykle dlatego w razie wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.