Strach o ciążę po poronieniu

Jestem w 10 tygodniu ciąży w zeszłym roku we wrześniu poronilam 6 tyg ciąże Teraz w 6 tygodniu dostałam od lekarza Hormon na podtrzymanie prawidłowe zagniezdzenie sie maleństwa ! To była miesięczna kuracja za dwa dni kończą mi sie te leki lekarz powiedział ze jeśli niema plamien nie potrzebuje dalej ich zażywać ,ale ja sie boje kolejna wizyta za 17 dni Boje sie rownież czy ciąża rośnie czy nie bedzie obumarłe ostatnio serduszko było widoczne lekarz nie zaliczył ciąży do zagrożonej

Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli nie ma negatywnych przesłanek o aktualnie rozwijającej się ciąży, proszę się nie katować myślami o zeszłorocznym poronieniu, tylko zapomnieć o negatywnych wspomnieniach i cieszyć się, że z tą ciążą póki co nie ma żadnych problemów. Myślę, że hormon dostała Pani "asekuracyjnie", głównie dla zwiększenia Pani komfortu psychicznego. Jeśli nie ma plamień, nie ma wskazań do dalszego jego stosowania. Znakomita większość poronień zachodzi w pierwszym trymestrze, na ukończeniu którego Pani właśnie jest. Niepotrzebny stres też jest niewskazany w ciąży. Proszę być spokojną. Nie ma klinicznych przesłanek stwarzających powody do niepokoju.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W chwili obecnej, wobec braku jakichkolwiek nieprawidłowych objawów nie ma powodów do niepokoju i zalecany jest przede wszystkim spokój.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że dotychczas ciąża rozwija się prawidłowo. Jeśli tak, nie ma powodów do niepokoju. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu i postępować wg jego zaleceń.