Stres i zmiana klimatu - czy mogę być w ciąży?

Ostatni okres miałam 16 lipca - zaznaczam, że dostałam go wyjątkowo wcześnie. Od tamtego czasu byłam w ciągłym stresie, zmieniałam klimat, mało spałam, brałam antybiotyki oraz zażywałam środki przeciwbólowe, byłam na diecie. 3 sierpnia współżyłam bez zabezpieczenia - stosunek przerywany. 6 sierpnia dostałam bóle podbrzusza, jak przed miesiączką, ale była to brązowa wydzielina.

Następnego dnia miałam minimalne krwawienie. Przez 3 kolejne dni bolał mnie prawy jajnik, coś jakby kłucie. Miałam podwyższoną temperaturę ( 37,1°C). 10 sierpnia znowu miałam ból podbrzusza i ciemnobrązową wydzielinę. Poszłam do lekarza - zrobił mi usg przezpochwowe, ale nie było żadnych zmian. Zlecił mi badanie na HCG we krwi. 17 dni po stosunku zrobiłam HCG z krwi i wynik wyszedł <0,100> i USG przezpochwowe, gdzie lekarz też nic nie widział. Mam białe, obfite upławy o rzadkiej konsystencji. Czuję, że mam otwartą szyjkę macicy. Nie ma żadnych dolegliwości, tylko stres. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Witam serdecznie,

poziom beta-hCG, USG narządu rodnego oraz badanie ginekologiczne wykluczają ciążę, dlatego nie powinna Pani mieć podstaw do niepokoju. Natomiast zaburzenia miesiączkowania mają najprawdopodobniej związek z trybem życia. Powinno się to pewnym czasie unormować.

Pozdrawiam