Strumektomia tarczycy z powodu wola guzowatego i gruczolaka pęcherzykowego a ból po operacji

Miesiąc temu przeszłam całkowitą strumektomię tarczycy z powodu wola guzowatego i gruczolaka pęcherzykowego. Na chwilę obecną w loży pooperacyjnej po stronie prawej obszary o mieszanej echogeniczności-zmiany pooperacyjne. Boli. Lekarz zalecił obserwację. Bardzo mnie to niepokoi. Czy to normalne, że po strumektomii tarczycy występuje aż taki ból? Na początku pomyślałam, że to normalne po strumektomii tarczycy, to była radykalna operacja, cały organ został usunięty więc ból powinien występować. Ale teraz? Minęło już sporo czasu na ból po strumektomii, a ból cały czas jest i to mam wrażenie, że ciągle się nasila. Czy to normalne? Czy mogę coś zastosować żeby ból po strumektomii chociaż trochę minął? Może jakieś silne tabletki, cokolwiek... Nie wiem już co mam robić ale ból jest nie do wytrzymania. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takiej sytuacji najlepiej słuchać się wskazówek lekarza prowadzącego. Ma on dostęp do pełnej historii choroby i leczenia. Wykonał badanie kliniczne i badania dodatkowe (USG).
Proszę spokojnie obserwować występujące objawy i w razie ich zaostrzenia niezwłocznie zgłosić się do lekarza na kolejną konsultację.