Stwardnienie na dziąśle

Witam, od trzech dni mam jakieś stwardnienie na dziąśle od strony wewnętrznej po lewej stronie jamy ustnej . Dzisiaj zobaczyłam że na czubku jest jakaś plamka brązowo czerwona , czy jest to coś poważnego ? Bardzo proszę o odpowiedź .

Wskazane jest zrobienie zdjęcia rtg tej okolicy.Prawdopodobnie ząb ma zmiany okołowierzchołkowe i należy rozważyć czy inwestować w leczenie czy też nadaje się do usunięcia.