Ropień na dziąśle nad jedynką

Dzień dobry. Dziś zauważyłem CHYBA ropień (lub coś podobnego) na dziąśle nad jedynką. Powstała zmiana po dotknięciu troszkę boli ale nie bardzo. Sam ząb wydaje się zdrowy bez próchnicy uszkodzeń przykrego zapachu i co ważniejsze sam NIE BOLI. Czy to rzeczywiście ropień czy coś innego? Jeśli coś innego to co takiego? Jakie są możliwości? A jeśli ropień to czy może sam zniknąć? Czy są skuteczne domowe sposoby leczenia? Dziękuję

Jeśli zmiana jest w rzucie korzenia to bardzo prawdopodobne, że to ropień. Zdjęcie rtg rozwieje wątpliwości. Zmiana może też mieć związek z przyzębiem. Jeśli to ropień to zmiana sama nie zniknie. Proszę się udać do swojego stomatologa celem diagnostyki i konsultacji.