Stwierdzona bakteria Clostridium a planowanie ciąży

Witam mam pytanie w kwietniu 2015 miałam stwierdzoną bakterie clostridium i leżałam w szpitalu z zapaleniem jelit i silną biegunką,byłam leczona wankomycyną. Czy mogę ter starać się o drugie dziecko, dodam że pierwsze przyszło na świat przez c.c.,wię c drugie również by się kwalifikowało do c.c.Obawiam się że jak zajde w ciąże może mi ta biegunka i bakteria wrócić...zwłaszcza po c.c.Nie wiem co robić a bar chciałabym miec drugie dziecko.

Lek. Tomasz Budlewski

Pierwsze cięcie cesarskie nie jest wskazaniem do kolejnego. Co do bakterii jeżeli zostały wybrane antybiotyki wg zaleceń oraz ustąpiły objawy to spokojnie może się Pani starać o dziecko.