Stwierdzone wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam Mój narzeczony ma stwierdzone wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostatnio miał robioną gastroskopie i kolonoskopie. Wyszła: dysplazja dużego stopnia nabłonka jelita. Co to oznacza? Zmiany przedrakowe? Od gastrologa dostał skierowanie do onkologa, a ten zlecił badanie tomografem. Nic więcej nie wiemy, a na wyniki i wizytę trzeba trochę czekać. Dziękuję za odpowiedz

Oczywiscie wyniki tomografii moze cos sugerowac - ja bym jednak zalecal rezonans magnetczny (tzw kolonografia MR) i badania markerow: m.in. CEA.
Niekiedy w razie nawet podejrzen nowotworu, podejmuje sie decyzje o operacji, polegajace na wycieciu calego jelita grubego.