Stymulacja pochwy palcem u dziewicy

Czy stymulacja pochwy palcem [tak zwana palcówka] jest niebezpieczna bądź niewskazana, kiedy kobieta jest dziewicą? Można uszkodzić bądź przebić błonę dziewiczą? Czy jest bezpieczna i można bez oporu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma przeciwwskazań. Błona dziewicza nie występuje u wszystkich kobiet, u wielu na formę szczątkową, także w ogóle nie ma sensu brać tego aspektu pod uwagę.