Sucha, czerwona i swędząca skóra na nogach

Od paru dni mam bardzo wyschniętą skure na nogach , jest tak sucha że zaczyna swędzieć i jest bardzo czerwoną , Próbowałem już wielu sposobów które pomagały ale tylko chwilowo . proszę o pomoc . z góry dziękuje . :)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie opryszczki

Opryszczka to przykra dolegliwość - przez nią często nie chce nam się wychodzić z domu. Jak radzić sobie z opryszczką? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim warto się zastanowić nad przyczyną opisanych przez Ciebie zmian. Pamiętaj bowiem, że najskuteczniejsze jest leczenie przyczynowe. Najczęstszą zaś przyczyną takich zmian jest alergia, np. na nowy proszek czy też płyn do prania. Potencjalnie może być to także infekcja czy też podrażnienie, dlatego najlepiej byłoby gdyby opisane zmiany obejrzał lekarz. Do czasu wizyty proszę stosować emolienty a w razie świądu wypić wapno.

0

Witam,
1. emolienty do kąpieli
2. tłusty balsam po kąpieli
3. balsamowanie ciała 2-5 x dziennie
4. Hydrocortison krem na noc
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty