Sucha, czerwona i swędząca skóra na nogach

Od paru dni mam bardzo wyschniętą skure na nogach , jest tak sucha że zaczyna swędzieć i jest bardzo czerwoną , Próbowałem już wielu sposobów które pomagały ale tylko chwilowo . proszę o pomoc . z góry dziękuje . :)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto się zastanowić nad przyczyną opisanych przez Ciebie zmian. Pamiętaj bowiem, że najskuteczniejsze jest leczenie przyczynowe. Najczęstszą zaś przyczyną takich zmian jest alergia, np. na nowy proszek czy też płyn do prania. Potencjalnie może być to także infekcja czy też podrażnienie, dlatego najlepiej byłoby gdyby opisane zmiany obejrzał lekarz. Do czasu wizyty proszę stosować emolienty a w razie świądu wypić wapno.