Sucha i swędząca skóra nóg

Mama skraży się na suchą i swędzącą skórę nóg. Jej powierzchnia jest chropowata, przez drapanie leci krew.Choruje na cukrzyce jak i również ma problemy z nadciśnieniem, sercem i ostatnio nerkami na które dostała nowe leki.Nie wiem skąd wzięła się ta sucha skóra na nogach przypuszczam, że jest to skutek cukrzycy (nie dostaje insuliny przyjmuje tabletki) lub skutek uboczny tabletek, które przyjmuje na nerki. Jaki krem bądź maść mogłaby mama kupić dla diabetyków który napewno by jej nie zaszkodził?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim mama powinna zostać zbadana przez lekarza, najlepiej przez lekarza prowadzącego / diabetologa. Należy ocenić, czy zmiany na nogach mogą być niebezpiecznymi powikłaniami cukrzycy (tzw. stopa cukrzycowa) i czy wymagają modyfikacji leczenia (włączenia insuliny), czy też zmiany pojawiły się niezależnie i wymagają jedynie leczenia miejscowego.