Sucha skóra i zapalenie mieszków włosowych po goleniu maszynką

Witam, za każdym razem gdy gole nogi w maszynką, często zmieniam,są podrażnione czasem widzę że powstały ranki tzn naskórek został naruszony a włos nie został całkiem zgolony, a w okolicy ud i miejsc intymnych mam zapalenie mieszków włosowych, tylko nie wiem jak to wyleczyć, jak posmaruję po goleniu nogi kremem to strasznie szczypią i jest jeszcze gorzej, staram się już dezynfekować maszynkę i nogi, nie wiem już co robić

Aleksander Ropielewski

Proszę zastosować maści z antybiotykiem oraz spróbować depilacji. Jeżeli te kroki nie poskutkują sugeruję kontakt z dermatologiem. Ponadto ważne jest aby po goleniu stosować czysty, nieużywany ręcznik do wytarcia nóg ((zakłądam, że nie goli Pani nóg "na sucho" )