Zapalenie mieszków włosowych w okolicach bikini

Witam, od długiego czas zmagam się z zapaleniem mieszków włosowych w okolicach bikini po każdym goleniu. Za każdym razem używam nowej maszynki, nie golę się na sucho, po depilacji używam oliwki dla dzieci lecz to nie pomaga. W okolicy pachwin pojawiają się bolesne wypryski a oprócz tego bolesne owrzodzenia, z którymi walczę przeszło 2 lata. Używałam maści ichtiolowej oraz innych specyfików likwidujących stany zapalne oraz wyciągające ropę,co robić? Wspomnę,że nie stać mnie na depilację laserową

Dzień dobry,

Obawiam się, że w Pani wypadku depilacja laserowa może okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem. Z opisu wynika, że już długo walczy Pani z tym problemem. Skoro nic innego nie pomaga, zachęcam wdrożenie terapii laserem. Zazwyczaj wykonuje się serię 4-6 zabiegów, natomiast efekt i znaczna poprawa komfortu jest widoczna już po pierwszym zabiegu.
Koszt tej procedury na bikini laserem diodowym to 150 zł.
Zapraszam do konsultacje.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Proszę udać się do dermatologa po maść z antybiotykiem,a parę dni po wykonanej depilacji warto wykonać mikrodermabrazję tej okolicy. Mikrodermabrazja jest jedynym zabiegiem, który odsłoni warstwy naskórka i zapobiegnie ich wrastaniu ponownemu.Zabieg należy powtórzyć z 2-4 razy co 2 tygodnie.