Suche miejsca na twarzy

Witam, Ostatnio zauważyłam, że na twarzy (a dokładnie po lewej stronie) mam suche plamki. Nie są one jakieś duże. Jedną zauważyłam mniej więcej na wysokości kości policzkowej (plamka znikła). Aktualnie mam ją nad lewą górną wargą. Plamka ta jest bardzo sucha i wygląda z daleka, jakby coś mnie ugryzło, lecz gdy to dotykam, jakby mi schodziła skóra, ale nie płatami, jak to zwykle po opaleniźnie, tylko twardsza. Boję się, że to zaczyna się łuszczyca. Co prawda używam cały czas tych kosmetyków i nigdy nie zauważyłam żadnych zmian alergicznych. Nie mam cery ani tłustej, ani suchej... powiedziałabym, że normalną...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety, aby móc odpowiedzieć na Pani pytania konieczne jest obejrzenie zmian i zebranie wywiadu. Prawdopodobnie zmiany mają podłoże alergiczne, być może na stosowane kosmetyki. Łuszczyca najczęściej lokalizuje się w okolicy kolan, łokci i owłosionej skóry głowy, jednak inne lokalizacje również sa możliwe. Proszę jeszcze raz zastanowić się nad używanymi kosmetykami, czy nie wprowadzała Pani jednak czegoś nowego. Zachęcam również do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam