Suche powieki - czy można temu jakoś zapobiegać?

Mam problem, od dłuższego czasu bolą mnie powieki, a przy tym jak ich nie posmaruję kremem, to mnie bolą i są widoczne zmarszczki, wstyd mi wychodzić, bo wyglądam jak monstrum, bo oczy są czerwone, jakbym brała dragi, bo wiecznie towarzyszy stan zapalny. Pomóżcie mi, bardzo proszę!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czerwone oczy mogą mieć przyczynę w wielu schorzeniach okulistycznych, poczynając od wady wzroku, nadmiernej pracy przy komputerze, alergii, suchości oka i wielu innych. Co do zmarszczek, tu może trudno mi powiedzieć, w dużym stopniu zależy to od kalendarza, ale problemy z wysychającą skórą powiek też mogą mieć swoja przyczynę chociażby w alergii.
Więc proponowałabym jednak wizytę u lekarza okulisty, który z pewnością stwierdzi powód i określi właściwe postępowanie lub leczenie, jeżeli będzie taka potrzeba.
Pozdrawiam