Suche spojówki a problemy z wątrobą

Dzien dobry.Od jakiegoś czasu mam problem z oczami.Byłam u okulisty i powiedziała że jest sucha spojówka i muszę nawilżać kroplami ale tak naprawdę to nic nie daje .Nie kiedy jest uczucie tak ciężkich że aż wykręca .Czy to prawda ze przy tych objawach powinno się zrobić badania wątroby? czy należy podjąć inne badania? prosze o pomoc.dziekuj

Witam. Najlepiej zastanowić się co Pani jest,bo na pewno nie suche oko skoro nie ma poprawy. Badania z krwi zawsze warto robić co parę lat. Badania wątroby specjalnie nie widzę związku z zapaleniem spojówek, chyba ze bilirubina i żółtaczka,co widać w spojówkach..Ceruloplazmina i poziom miedzi ale to częściej u facetów.i też widać w rogówce pierścień.Proszę iść do L.R i się zbadać ogólnie. dopiero potem do specjalisty. Pozdrawiam