Suchość i bolące otarcia okolic intymnych u 40-latki

Witam serdecznie, mam problem ze skórą krocza. Mam 40 lat, 2 dzieci. Po drugim porodzie zaczęły się pojawiać problemy z suchością i bolącymi otarciami, zarówno po stosunku, jak i od podpasek, bielizny spodni. Stosowałam różnorakie maści, zapisywano mi kremy i plastry hormonalne, leczę niedoczynność tarczycy. Mijają 2 lata a stan nie ulega zmianie. Zmiany nie mają charakteru bakteryjnego, grzybiczego - to wykluczono. Otarcia goją się same, na szczęście ale ciągle się pojawiają. Proszę o pomoc. A.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Może problem polega na noszeniu zbyt ciasnych ubrań i z nieodpowiednich materiałów. Proponuję jednak poszukać jeszcze przyczyny u dermatologa.
Pozdrawiam