Suchość pochwy a Macmiror

Witam. Miałam grzybicę, przepisano mi globulki i maść macmiror. Wydaje mi się, że Pani ginekolog pomyliła się, myślała, że w opakowaniu jest 7 a nie 12 globulek. Na kontrolę poszłam po 14 dniu od zaczęcia stosowania leku. Niby wszystko ok. A ja dalej odczuwam pieczenie i lekkie swędzenie, więc zrobiła mi tego samego dnia posiew, czy to nie za wcześnie by wykryć coś? Oraz w trakcie i po stosunku mam dziwne pieczenie, dlaczego? Mam wrażenie, że te leki bardzo wysuszyły moją pochwę, czy to możliwe?

Aleksander Ropielewski

Ma Pani słuszne podejrzenie. Obecnie Pani objawy mogą zarówno wynikać z nadmiernego wysuszenia i zaburzenia flory pochwy oraz z wczesnej fazy zakażenia, które powinno zostać wykryte podczas posiewu.