Suchość pochwy a stosowanie prezerwatyw

Witam. Mam pytanie, a mianowicie używamy z mężem prezerwatyw, jednak ostatnio mam odczucie dużej suchości pochwy. Pani a aptece poleciła mi Feminum żel. Czy jest on w pełni bezpieczny przy stosowaniu prezerwatyw. ( czy nie uszkadza ich). Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje

Żele intymne na wodnej podstawie nie uszkadzają lateksu prezerwatywy. Należy unikać tłustych środków, jak oliwki, wazelina, kremy kosmetyczne itp.
Także śliny, bo szybko wysycha.
W czasach Rzymskich panie używały białek ptasich do lubrikacji.
Pozdrawiam.