Stosowanie żelu Feminum i prezerwatyw

Witam. Stosując tabletki antykoncepcyjne stosowałam żel Feminum. W tej chwili używamy tylko prezerwatywy. Moje pytanie czy żel Feminum nie uszkadza lateksu ( na ulotce pisze, że nie ale chce się upewnić) Dziękuję

Należy unikać preparatów "tłustych", jak wazelina, oliwka, maslo, kosmetyki kremy itp.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Jeśli taka informacja jest zamieszczona w ulotce, z pewnością jest prawdziwa. Ryzyko dla prezerwatyw zazwyczaj stanowią reklamowane żele barwione, smakowe, z drobinkami, chłodzące lub rozgrzewające. Wtedy na opakowaniu powinna znaleźć się informacja, że nie można stosować go razem z prezerwatywą. Żele apteczne, typu KY czy Feminum mają bezpieczny skład i nie uszkadzają prezerwatywy.

Pozdrawiam!