Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten żel można nakładać bezpośrednio na penisa?

Czy żel feminum można nakładać bezpośrednio na penisa ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jak najbardziej – żel ten przeznaczony jest do stosowania w przypadku dolegliwości zwanej suchością pochwy, która jest szczególnie dokuczliwa podczas stosunków seksualnych. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic.

Dlatego też żel Feminum można stosować bezpośrednio przed, w trakcie oraz po stosunku, nakładając go w takiej ilości, która pozwoli na zniwelowanie tego dyskomfortu. Ponieważ w przeciwieństwie do wielu dostępnych w drogerii lubrykantów ten żel może być stosowany z prezerwatywą, nie ryzykując uszkodzenia jej, Feminum można nakładać bezpośrednio na członek mężczyzny. Jeśli jest Pan zainteresowany, odsyłam do artykułu dotyczącego lubrykantów: https://portal.abczdrowie.pl/srodki-nawilzajace-pochwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy