Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Iladian żel a zastosowanie jako lubrykant

Witam :) Mam kilka pytań dotyczących stosowania żelu Iladian. Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć czy żelu Iladian Intima Żel można używać podczas stosunku, jako lubrykant? Niestety, mam czasami problemy z suchością pochwy, co skutkuje drobnymi, ale bolesnymi otarciami po stosunku. Chciałabym zastosować właśnie żel Iladian jako środek zapobiegający otarciom pochwy. Czy to jest dozwolone? Wiem, że żel Iladian ma również właściwości lecznicze i profilaktycznie - czy jeśli zastosuję go jako lubrykant to jest szansa, że zadziała przy okazji również jako lek? I jeszcze jedno pytanie. Czy żel Iladian może mieć wpływ na skuteczność prezerwatywy? Często słyszy się, że z doborem lubrykantów należy uważać, ponieważ ich działanie może obniżać skuteczność prezerwatyw. Czy w tym przypadku również tak jest? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Iladian ma szersze zastosowania. Jako lubrykant sprawdza się, znany od lat, K-Y żel, dostępny w aptekach bez recepty. Warto jednak powiedzieć lekarzowi ginekologowi o problemach z wilgotnością.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy