Suchość w nosie i problemy z oddychaniem u 4,5-miesięcznego syna

Witam, U mojego 4,5 miesięcznego Syna od wczoraj obserwuję suchość w nosie i trudniejsze oddychanie (podczas snu oddycha jednak przez nos).. Nie ma wydzieliny z nosa. W nocy był płaczliwy. Ostatnie karminie było o 7:20 i od tamtej pory Syn śpi. Sen jest dłuższy niż zwykle, ponieważ zazwyczaj o tej już nie śpi. Nie ma gorączki. Apetyt normalny. Czy w/w opisane objawy to katar czy może to być coś poważniejszego? Czy powinnam się udać dzisiaj do lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy, które prezentuje Pani synek mogą być objawem infekcji wirusowej. Jednakże, jeżeli objawy będą się nasilały lub nie będą ustępować proszę się udać do pediatry. Pozdrawiam.