Suchy kaszel i wodnisty katar a wyniki badania krwi

Mężczyzna,21 lat.Przebiegły sporadyczny suchy kaszel (zwłaszcza jesienią/zimą).Płuca i oskrzela czyste. Kiedyś był uczulony na pyłki topoli oraz mandarynki. Z wiekiem przeszło.Częsty katar wodnisty,przezroczysty. Zwłaszcza rano zatkany nos. Posiada ok 15kg niedowagi. Wyniki morfologii krwi: Wszystko w normie poza - RDW-SD 44,5 fl norma (35,1-43,9) - Neutrofile 1,99tys./mikro litr norma ( 2,50-7,00) 38,7% -Eozynofile 8,6 % norma (1-5%) Co oznaczają podane nieprawidłowości?

Podane objawy sugerują katar alergiczny. W przypadku kataru zajęte są także zatoki. Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i ewentualne skierowania do alergologa i laryngologa.
Doraźnie pomocne jest Euphorbium spray do nosa - bez recepty. Proszę pamiętać o oczyszczaniu nosa (wydmuchiwaniu); nie należy "pociągać" nosem.
Wskazane byłoby wyjaśnienia przyczyny niedowagi.