Sugerowana obecność ropni w rtg jelita

Ola lat 19 Witam. Mam chorobę Leśniowskiego-Crohna od 2010r, obecnie w fazie zaostrzenia. Po rezonansie wykryto na odcinku jelita krętego zmianę która może odpowiadać przetoce i w otoczeniu zmienionego jelita krętego może sugerować obecność ropni. Lekarze w szpitalu sugerują usunięcie chirurgiczne zmian. Proszę o pomoc, czy to konieczne.

Choroba Crohna ma wiele postaci. Leczenie jest bardzo zindywidualizowane. Najlepiej by było aby była Pani prowadzona w doświadczonym ośrodku chirurgiczno-gastroenterologiczny, który zajmuje się chorymi z chorobą Crohna. Ogólnie można powiedzieć, że leczenie operacyjne jest wskazane u chorych z chorobą zlokalizowaną tylko w kątnicy i ostatnim odciku jelita grubego lub u chorych z powikłaniami- przetokami, zweżeniami. Niestety ocena Pani stanu nie jest możliwa na tej stronie.