Suplementacja witaminy K i D u 10-dniowego dziecka

Witam, jestem świeżo upieczonya matka, która chce rozpocząć suplementacja witaminy K i D dla swojego dziecka, które ma 10 dni. Karmie piersią, przez cały okres ciąży zazywalam tabletki dla kobiet w ciąży i dalej je biorę. Są to tabletki Pregnacare posiadaja witaminę K- 70ug / 93 RDA i D- 10ug / 200 RDA. Zakupiłam kropelki z dziennym zapotrzebowaniem na te witaminy dla dziecka. Czy stosując równocześnie suplementacje i kropelki nie zostanie przekroczona dawka. Dziękuję bardzo.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dzień dobry,

nie należy stosować na własną rękę suplementacji bez uzgodnienia z pediatrą.

Pozdrawiam