Swędząca wysypka wieczorem po powrocie z pracy

Witam, mam od dwóch dni problem skórny. Po przyjściu z pracy - wieczorem na całym ciele pojawia się swędząca wysypka - pokrzywka. Znika nad ranem i pojawia się znów następnego dnia po przyjściu z pracy. Co może ją powodować? Mam te same ubrania, pracuję w tym samym miejscu od dłuższego czasu, w ciągu tych dwóch dni jadłem inne rzeczy, więc jedzenie wykluczam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wysypka pojawia się po powrocie do domu, najpewniej jest wynikiem kontaktu z alergenami obecnymi w domu. Proszę dokładnie zastanowić się nad możliwą przyczyną - zwierzęta, materiały, pokarmy, środki myjące, pleśnie, itd. Jeśli nie uda się określić i wyeliminować przyczyny, sugeruję wizytę u lekarza POZ, który wdroży leczenie a/alergiczne.