Swędząca wysypka na całym ciele a przeziębienie

Dzień dobry, od jakiś 2 tygodni mam wysypkę na całym ciele. Początkowo ją ignorowałem, ponieważ moja skóra jest bardzo delikatna. Teraz akualnie jestem przeziębiony (nie wiem czy to nie ma nic wspolnego z wysypką). Odstawilem wszystkie "codzienne" rzeczy, jak kosmetyki, jedzenie, etc - wysypka nadal występuje. Wygląda tak jakbym przeszedł przez igły sosny, w ciągu 20-30 min znika i pojawia się w innym miejscu. Swędzie, chociaż nie zawsze. Wapno i Loratydyna sobie nie radzą.

Jeżeli ogólnodostępne środki łagodzące nie pomagają, a stan trwa już dość długo - konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który ustali przyczynę i wdroży odpowiednie leczenie.