Swędzące bąble po ugryzieniu

z internetu wywnioskowałam że robaki które chyba mam w domu są podobne do kleszczy ale tylko mnie to gryzie mam bąble które znikają po 2-3 godz.ale bardzo swędza te miejsca czy to możliwe że to kleszcze? nigdy nie wczepiło mi się to w skórę.

Witam. Mało prawdopodobne aby kleszcze budowały w Pana domu. Zmiany skorne mogą być wynikiem nadwrażliwości na ugryzienia przez różne owady.