Swędzące krostki - co to jest?

Witam, od początku lutego wychodzą mi krostki na ciele wypełnione płynem, nie jest ich mega dużo, lecz występują i swędzą podczas ich dotykania. Wystarczy, że dotknę krostę i zaczyna swędzieć. Byłem u mało rozgarniętego dermatologa, nawet nie spojrzał - świerzb. Poszedłem do 2 już bardziej rozgarnięty, spojrzał chociaż, ale też stwierdził świerzb. Nie uważam żeby to był świerzb, wszyscy w domu są zdrowi, żadnych objawów, ale postanowiłem się nie sprzeciwiać. Dostałem maść za 60 zł i kuracja po kuracji wychodziły nadal, po czasie poszedłem do niego i powiedziałem, że nadal wychodzą i dał mi maść o nazwie Astellas. Smaruję się nią kilka razy na dzień. Efekty nie są zadowalające, lecz niektóre krosty poschodziły, pomniejszyły się. Lecz nadal wychodzą nowe. Dodam zdjęcie krosty na nadgarstku. Proszę was o pomoc, co w takiej sytuacji zrobić, jakieś badania? Dziękuję. Dodam, iż pomiędzy palcami nie mam żadnych krostek. http://desmond.imageshack.us/Himg576/scaled.php?server=576&filename=img0153mu.jpg&res=landing

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli lekarz który miał możliwość badania, obejrzenia zmian i zebrania wywiadu stwierdził że zmiany mają pochodzenie infekcyjne, to konieczne jest dalsze leczenie zgodnie z zaleceniami. Proszę pamiętać, że  aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u dermatologa.  Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.
Pozdrawiam