Czerwone plamki na żołędziu - grzybica czy coś nowego?

Witam! około 4 tygodni temu na żołędziu pojawiły mi się czerwone plamki, poszedłem do lekarza rodzinnego, który przepisał mi Crotrimazol który złagodził objawy, następną maść jaką dostałem była Detreomecyna 2%, po której zaszły mi te plamki, ale pojawiły się zaczerwienione "oczka". Dziś poszedłem do lekarza i przepisał mi maść zawierającą clobetazol i powiedział, że mam to stosować tydzień; jeśli nic nie pomoże, to on nic z tym nie zrobi, to nie swędzi, nie piecze, po prostu jest i mnie dręczy, około rok temu dostałem takich plamek po kuracji antybiotykowej, ale wtedy zeszły jakoś same po 2-3 dniach i do tej pory miałem spokój, do dermatologa jest się ciężko dostać, więc proszę o jakąkolwiek podpowiedź co to może być, z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną zmian skórnych może być wiele chorób - poprzez choroby infekcyjne, choroby dermatologiczne po zmiany uczuleniowe.
Trudno powiedzieć, co jest przyczyną w Pana wypadku, nie da się tego określić na podstawie samego opisu, bez możliwości obejrzenia zmian, badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Jeżeli do tej pory leczenie zalecone przez lekarza rodzinnego nie przyniosło efektu, wskazana jest mimo wszystko wizyta u lekarza dermatologa. W tym czasie proszę nadal stosować zaleconą maść.
W trakcie kuracji antybiotykowej warto przyjmować preparaty kwasu mlekowego w celu zachowania prawidłowej flory bakteryjnej organizmu.

Pozdrawiam.