Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące podniebienie, kręcenie w nosie oraz zaczerwienione oko

Witam, od mniej więcej tygodnia męczy mnie pewien problem. Otóż zdiagnozowałem u siebie objawy alergii jednak nie mam pojęcia na co. Nigdy na nic nie miałem alergii w lato i to jest mój pierwszy raz. Swędzi mnie podniebienie, kręci w nosie i oczy mnie swędzą. Zwłaszcza jedno, czasami podrapie ale to nic nie daje, a poźniej jeszcze bardziej swędzi. Dzisiaj rano gdy wstałem, miałem jedno oko zaczerwienione. Bardzo prosiłbym o dokładną diagnozę i poradę w leczeniu.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana objawy rzeczywiście wskazują na tło alergiczne. Niestety trudno stwierdzić co może być tego przyczyną. Proszę się zastanowić czy nie ma Pan jakichś nowych rzeczy/płynów/zwierząt w swoim otoczeniu. W ramach leczenia powinien mieć Pan włączony lek antyhistaminowy oraz wapno. W celu uzyskania recepty proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy