Swędzący czerwony wykwit i stan podgorączkowy

Witam, ponad dwa tygodnie temu pojawiła się u mnie swędzący czerwony wykwit, wcześniej źle się czułam, stan podgorączkowy przez kilka dni. Tydzień temu byłam u lekarza, od razu stwierdzono półpasiec. Niestety 4 dni temu swędząca wysypka pojawiła się na także na drugiej stronie tułowia, na plecach i kilka krostek na udach. Czy to półpasiec rozsiany czy możliwe, że jest to coś innego?Dr nie przepisał mi żadnego leku, bo uznał, że za późno zgłosiłam się o pomoc, polecił stosowanie pudrodermu.
Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmian ciężko postawić diagnozę, sugeruję skonsultować się z dermatologiem.
Pozdrawiam