Swędzenie i pieczenie pochwy po miesiączce - co to?

Mialam miesiączkę tydzień temu i trwała ona 6 dni, już pięć dni po mięsiączce dostalam jasnobrązowych upławów, do tego doszlo swędzenie i pieczenie pochwy. Czym to może być spowodowane? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną powstania objawów mogą być między innymi zaburzenia hormonalne oraz infekcja dróg moczowo-płciowych. Konieczna jest wizyta u ginekologa i wykonanie badania cytologicznego przyczyną może być bowiem także zmiana w obrębie szyjki macicy.
Prawdopodobnie każda z możliwych przyczyn wymaga leczenie więc proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.
Jeżeli przyczyną powstania dolegliwości okaże się infekcja, a współżyje Pani płciowo, konieczne będzie także leczenie Partnera - czasami przebieg choroby może być bezobjawowy zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Pozdrawiam