Swędzenie łydek - co to może być?

Od około pół roku strasznie swędzą mnie łydki, są w plamach i ranach wydrapanych do krwi i w dodatku skóra jest wysuszona. Zrobiłam badanie krwi na wątrobę, ale wyniki w normie. Co może mi pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych dolegliwość może być wiele. Rzeczywiście w przypadku chorób wątroby mogą pojawiać się takie dolegliwości jednak raczej nie byłyby zlokalizowane jedynie w okolicy podudzi.
Prawdopodobnie występujące zmiany skórne są przyczyną objawów, a świąd i powstałe z tego powodu ranki są wtórne. Zmiany skórne mogą być spowodowane toczącą się infekcją, mogą pojawiać się także w wyniku reakcji alergicznych, w wyniku rumienia guzowatego czy niektórych chorób ogólnoustrojowych.
Również choroby skóry mogą być źródłem objawów.

Z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej rodzinnego i dermatologa. Po zbadaniu lekarz postawi rozpoznanie, zaleci leczenie.
Zmian proszę nie drażnić i nie drapać, może doprowadzić to do nadkażenia bakteryjnego.

Pozdrawiam