Ropne rany na rękach po ukąszeniu komara

Mam problem z ropnymi ranami na rękach. Po ukąszeniu komara pojawiają mi się małe, ropne ‘krostki’, które niestety drapię. Utworzona rana ropieje i nie chce się goić. Co robić aby wyleczyć to, aby rany się zagoiły? Jak zapobiec powstaniu blizn po tych ranach? Jak usunąć już dawno temu powstałe blizny tzn. ciemno fioletowe plamki, jakie stosować do tego kosmetyki/lekarstwa? Czy manganian 7 potasu jest na receptę i czy mi pomógłby lub czy są podobne do niego lekarstwa (najlepiej bez recepty)?

Nie wolno drapać bo wprowadza się infekcję , po ukąszeniu powinien wystarczyć Fenistil , jeżeli jest ropna krosta po rozdrapaniu polecam maść z antybiotykiem np. Detreomycyna , co do powstałych drobnych blizn proponuję skonsultować się w gabinecie medycyny estetycznej. Pozdrawiam