Swędzenie skóry głowy po zmianie szamponu

Witam! Nigdy nie miałam problemów ze skórą głowy, aż do czasu kiedy zmieniłam szampon na aloesową Equlibrę z ALS. Na początku pojawiło się lekkie swędzenie, które zdawało się ustępować po tygodniu, niestety po ok. 3 tygodniach skóra głowy mocno swędzi i pojawiły się wyczuwalne palcami nieliczne krostki i strupki. Co w tym momencie zrobić? Wróciłam do szamponu, którego używałam wcześniej, niestety objawy nie ustąpiły całkowicie, a minął już przeszło tydzień. Przez ostanie 7 dni zażywałam Zyrtec.

U niektórych osób skóra głowy jest bardzo wrażliwa. Zmiana szamponu często prowadzi do zmiany pH na skórze i sprzyja namnażaniu bardzo powszechnego na naszej skórze grzyba (Malassezia furfur). Przypuszczalnie u Pani dokładnie to się stało. Zmiany z czasem się wycofają. Jeśli nie warto skorzystać z pomocy dermatologa.