Swędzenie skóry i podejrzenie sarkoidozy

Witam Panie Doktorze mam 41 lat jestem po 5 operacjach rodzinna polipowatosc jelita grubego od ponad trzech lat mam duze problemy ze skora nogi rece sa rany swedzonce strupki bylam w WAMIE na dermatologi podejrzenie luszczycy lampy mascie nic nie pomagalo wrecz przeciwnie podejrzenie sarkoidoza i rumien guzowaty sterydy ale to nic nie daje procz,ze nie bola nogi ,teraz to sie roznosi juz po calum ciele boli puchna nogi nie moge chodzic do tego bardzo tyje ,mam tez cukrzyce prosze Pana o pomoc

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.