Swędzenie skóry po antybiotyku

Witam. Ze względu na zakażenie rany po ugryzieniu psa miałam przepisany lek Zinnat 500 mg tab. Okazało się że mam na niego uczulenie. Brałam go przez dwa dni i wystąpiły wpierw swędzenie skóry i oczu (od początku) a następnie trudności z oddychaniem i zawroty głowy (pod koniec drugiego dnia przyjmowania leku). Dostałam za to Cipronex 500 mg,swędzenie skóry jest nadal co prawda w mniejszym już stopniu. Czy to może być pozostałość po poprzednim antybiotyku, czy tez nowy mnie uczula ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej to efekt poprzedniego, sugeruję w przypadku nasilonego świądu przyjmować leki antyhistaminowe.
Pozdrawiam