Swędzenie skóry po rozgrzaniu organizmu

Mam straszny problem. Lekarze nie potrafią mi pomóc. W momencie, kiedy mój organizm jest rozgrzany poprzez wypicie herbaty, najmniejszy wysiłek czy po prostu zgrzanie się poprzez za ciepły ubiór skóra zaczyna mnie strasznie mocno swędzieć. Osoby z zewnątrz mówią, że przypomina ona wtedy gęsią skórkę. Nie wiem czy to prawda. Wiem jedno. Wystarczy, że nic nie robię przez 5-8 minut i przechodzi jak ręką odjął, ale potem wraca. Pomocy! Byłem u alergologa, ale niczego nie wykrył. Jak ja mam pracować?

Aleksander Ropielewski

Problem zdecydowanie wykracza poza możliwości porady internetowej. Jedyne co moge doradzić to kontakt z dermatologiem i alergologiem. Powodem wydaje się być nadwrażliwość na odzież/temperaturę/pokarm. Wymaga to jednak poszerzonej diagnostyki, bez gwarancji znalezienia przyczyny. Możliwe, ze pomocne będą leki z grupy antyhistaminików (wiele jest dostępnych bez recepty).