Swędzenie stóp po nadużyciu alkoholu

Witam.Jestem 47 letnim mężczyzną .Od kilku lat zauważyłem że po wypiciu alkoholu pod obojętnie jaką postacią, zaczynają mnie swędzieć stopy, po kilku godzinach zapominam że coś mnie swędziało.Proszę o radę co mam z tym robić::: lekarz pierwszego kontaktu powiedział nie PIĆ.Przecież nie mogę zawsze odmawiać!!!!!!!!!

Trudno stawiać diagnozę, ale być może są to zwiastuny polineuropatii,
Choroba ma charakter postępujący. Początkowym objawem może być uczucie pieczenia zlokalizowane na dalszych częściach kończyn dolnych lub górnych.
Rokowanie jest pomyślne pod warunkiem zachowania całkowitej abstynencji.
Jest to bardzo poważna choroby. Żarty się skończyły. Wybór należy do Pana.