Swędzenie zewnętrznych warg sromowych

Od kilku dni swędzi mnie wargi sromowe- zewnętrzne narządy płciowe nie wiem dlaczego podejrzewam ze po prostu od golenia się jest też zaczerwienienie. NIC MI NIE DOLEGA OPRÓCZ tegi wszystko w porządku jest w srodku nie mam żadnej infekcji CO MAM ROBIĆ? ???? WZIELAM KSKTOWAGKINAL I IRLADIAN

Elżbieta Rhone

Witam,
czy infekcja była wykluczona przez lekarza? Jeśli nie to polecam wizytę u ginekologa, ponieważ leki, które Pani stosuje mogą być nieskuteczne. Oczywiście możliwe jest, że świąd jest wynikiem golenia (lub stosowanych kosmetyków). Jeśli zaczęła Pani stosować ostatnio nowe mydło, płyn do higieny intymnej to należy je odstawić. Ważna jest też odpowiednia bielizna - bawełniana i taka, które nie ociera skóry. Jeśli mimo wszystko dolegliwości nie ustępują to konieczna będzie dalsza diagnostyka oraz konsultacje innych lekarzy - chociażby dermatologa.