Świąd i zaczerwienienie całego ciała

Witam. Od paru dni swedzi mnie cala skora .Na ciele nie ma prawie zadnych zmian, jedynie kolo zgiec male krostki, Swiad nasila sie w nocy.Po kapieli cala skora jest czerwona, najbardziej na nogach. Oprocz tego czuje klucie serca a badania mialam robione pol roku temu i byly dobre. Biore regularnie legi alergiczne bo mam niezyt nosa, ale one nic nie pomagaja. Rok temu mialam niby swierzb, lecz lekarz nie byl sam do konca pewny bo nie bylo zmian skornych. Czy to moze byc swierzb ? Prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem świerzbu. Tym bardziej jeśli świąd nasila się po kąpieli lub rozgrzaniu ciała, co jest typowe. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który zaleci właściwe leczenie!