Świąd skóry nasilający się jedzeniu

witam serdecznie, od dłuższego czas zmagam sie ze swiadem skóry ktorego nikrt nie umial zdiagnozować, po kliku latach pojawiły sie objawy trzustki dlatego świad nasila sie po jedzeniu prosze powiedzieć jak mozna ten swiad leczyc

Witam. Jeśli uczucie świądu związane jest z niewydolnością zewnątrzwydzielniczą trzustki ulgę powinna pomóc substytucja odpowiednich enzymów trzustkowych.