Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzenie dłoni od wewnętrznej strony

Witam serdecznie :) Dwa dni temu wystąpiło u mnie swędzenie dłoni od strony wewnętrznej,ze zmiennym nasileniem ,dodatkowy objaw uczucie kłucia i pieczenia, chwilami odrętwienie,ale tylko chwilowe,mam wrażenie ,że wewnętrzna strona dłoni jest rozgrzana i gorąca...czasami swędzenie dłoni jest tak silne ,że muszę się drapać przez kilka kilkanaście minut,po czym swędzenie dłoni ustępuje a czasami mija i swędzenie dłoni w ogóle mi nie doskwiera. Swędzenie dłoni to bardzo dziwne uczucie ,spotkałam się z tym pierwszy raz u siebie........ cd......nie zmieniłam detergentów w domu. Ale przypominam sobie fakt...smarowałam bolące plecy( kręgosłup) maścią rozgrzewającą z czuszką , w rękawiczkach...czy jest możliwość ,że maść wniknęła w skórę przez rękawiczki i dała efekt alergiczny, czyli swędzenie dłoni....? Czy swędzenie dłoni może być przyczyną niskiej zawartości mikroelementów w organizmie (P,Mg)?niskie RR? Pozdrawiam serdecznie:)
KOBIETA ponad rok temu

Objawy łysienia plackowatego

Witam, z opisu wynika, że jest to zmiana o charakterze alergicznym prawdopodobnie na kontakt z jakąś substancją. Przeniknięcie maści przez rękawiczkę nie jest możliwe więc przyczyna musi być inna. Należy zastosować steryd miejscowo na zmianę oraz doustny lek przeciwhistaminowy oraz unikać kontaktu z substancjami drażniącymi. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy